Kelto bilieto pirkimas internetu

0Kelto bilieto pirkimas internetu

Kažkokiame velomanų forume, pavadinimo nebepasakysiu, atradau ir perskaičiau aprašymą apie keliones į Kopenhagą dviračiu. Smagūs prisiminimai iš gyvenimo Danijoje vertė vėl ir vėl permąstyti ir bandyti apsispręsti dėl atostogų praleidimo būtent ten. Mano draugai atsakė, kad visai nieko, nes parodžiau ir jiems, nuotaikos pakilo, tik įpareigojo sekti orų prognozes ir bilietus pirkti tada, kai būsiu tikras, kad gero oro bus tikrai. Kaip supratote iš temos, kelionė įvyko, tad Jums leidus, pabandysiu perduoti patirtus įspūdžius kai buvo perkami keltu bilietai internetu.

Buvo trečiadienio vakaras, kelto bilietus bandžiau pirkti vakare, nes keltas privalėjo išplaukti 23 valandą kitos dienos. Bandžiau prisiminti, kad registracija išplaukimui baigiasi likus 1 valandai iki išplaukimo. Taigi, keleivių pervežimo taisyklėse parašyta:

1.4 Bilietus rezervuoti galima ne vėliau kaip 21 dieną prieš išvykimą. Likus mažiau negu 21 dienai iki išvykimo, bilietus reikia pirkti iš karto juos rezervuojant.

Man, iki išplaukimo, buvo likusios , šiek tiek daugiau nei 24 valandos, todėl buvau „atsipūtęs“. Galvojau, kokios čia gali kilti problemos, jei aš galiu susimokėti iškart ir naudodamas internetinę bankininkystę. Suprantama, nieko nelaukęs pasirinkau maršrutą keltai Klaipėda-Kylis, pasirinkau ir datą bei DFDS LISCO keltų bilietų rezervavimo sistemoje suvedžiau dviračių ir keleivių skaičių. Po to, svarsčiau, kurią kainą pasirinkti, brangesnę, bet kajutėje, ar ženkliai pigesnę Reclining Seat. Tiesa, iš keliavimo patirties jau žinojau, kad, jei prie paslaugos yra minusiukas reiškia, jog vietų į norimą kelto reisą nėra. Norint nusipirkti sėdimą vietą, tektų ieškoti vietų į reisą, kuris bus kitą dieną. Tai rodo burbuliukas, kuris yra viršuje ir suteikia galimybę pasirinkti kitą datą ir norimą sėdimų vietų skaičių. Taigi, toliau nuosekliai vykdžiau sistemos nurodymus, pildžiau informacijos laukelius toliau ir jau buvau pasiruošęs atlikti apmokėjimą, o atsidarius apmokėjimo laukelį teko stipriai nusivilti. Kodėl? Todėl, kad keltu bilietai apmokėjimo sistema paprašė nurodyti kreditinės kortelės numerį ir kodą. Obana, kas per…, pagalvojau, o aš buvau pasiruošęs susimokėti įprastu būdu, koks priimtinas daugeliui, nes kreditinių kortelių aš nenaudoju, esu studentas, todėl taupau kiekvieną centą. Nusivylęs, lyg žemę pardavęs, sistemoje bandžiau ieškoti vilties, nes mano debetinė kortelė netiko. Ir staiga, lyg iš giedro dangaus, išlindo man reikalingas informacijos kabliukas, perskaičiau, kad galiu padaryti paprastą bankinį pavedimą už bilietus. Susipažinau su visa informacine medžiaga, kaip viską atlikti ir nusprendęs, kad neverta daugiau gaišti laiko, nes jau vėlu, todėl padariau pavedimą ir atsispausdinau informacinį lapą, kad pavedimas padarytas. Maža kas, pagalvojau. Skubaus pavedimo paslaugos daryti negalėjau, nes bankai, suprantama, kad jau nebedirbo, todėl sistemos to atlikti neleido, bet nesukau dėl to sau galvos, nes žinojau, kad nuo ankstaus ryto, pinigai jau turėtų įkristi į keltų kompanijos sąskaitą. Todėl ramiai nuėjau žiūrėti Kalėdinio koncerto, ne lietuviško, suprantama. Lietuviški koncertai manęs nežavi 😉

Ryte, pasišvilpaudamas ir superine nuotaika nušuoliavau į darbą, pasijungiau internetą ir el. paštą ir nepatikėsite, nerealiai nustebau pamatęs pranešimą, kad pinigų už keltų bilietus kompanija negavo, todėl mano bilietų rezervavimas buvo atšauktas. Nepasimečiau, nes katiliukas jau užvirė, bet dar leido man susikaupti, todėl susiradau bookings adresą ir parašiau el. laišką. Skambučio, ilgai laukti nereikėjo, už kelių minučių man paskambino iš kompanijos informacijos ir kaip nekeista pasakė, kad jokio pavedimo mano vardu jie negavo, todėl, jei, aš noriu keliauti, privalau atvykti pas juos į kasą ir susimokėti už bilietus. Pala, pala, galvoju, kas per pokštai, ką daryt? Sakau, kad pavedimas jau padarytas ir pinigai bet kokią minutę turėtų įkristi į jų sąskaitą. Gerai, sako operatorė švelniu ir ramiu balsu, kai gausime pinigus, su Jumis susisieksime ir galėsite ramiai ruoštis kelionei. Ir ką gi, laukiu iki pietų, laukiu šiek tiek ir po pietų, neįtikėtina, jokio skambučio. „Parintis“ pradėjau ne šiaip sau, nes iš Kauno į Klaipėda ne mažas kelias, dar reikės važiuoti, ferario neturiu, kad galėčiau paspausti 300 kilometrų per valandą. „Plionkė“ trūko, nusprendžiau nieko nelaukti, darbuotojams daviau užduotis ir iš darbo išskubėjau namo anksčiau, kad galėčiau susidėlioti daiktus. Gerai, kad daugumą buvau susiruošęs iš vakaro, tai truko ne ilgai. Namie, dar prisėdau prie kompiuterio ir susiradau kitą telefono numerį, ačiū dievui, prisiskambinau, bet atsiliepusi moteris teištarė: „Ir vėl Jūsų?“. Nu bl… pagalvojau, net prakaitas išpylė, kitos įplaukos bankuose perskirstomos apie 15 valandą, reiškiasi, kad laiko dar turiu. Laukiu dar gerą valandą ar net dvi, net nepamenu, tokioje būsenoje laikas ėjo labai lėtai, sekundės kaip minutės ir taip toliau. Galvoju, šakės, galėjau naudotis svetaine, kur buvo siūlomi pigiausi aviabilietai ir, kad nuplaukė ir bilietai, ir kelionė keltu, ir pinigai, nes jei patvirtinama bilietų rezervacija, el. paštu atsiunčiamas laiškas su bilietais ir tavo užsakymo numeriu, kuriuos reikia pateikti registracijoje prieš išplaukimą. „Nu kryziec“, galvoju, kad daugiau taip pirkčiau, ištariau garsiai ir įbedęs akis į el. pašto paskyrą vis laukiau. Jau buvo pusė keturių, kai paskyra parodė, kad joje yra vienu laišku daugiau nei iki to buvo. Suskubau jį atidaryti ir nušvitau, ten buvo patvirtinimas, kad mano pavedimas gautas ir man siunčiamas kelto bilietas atsispausdinimui. Džiaugsmo apimtas dar paklausiau, kur ten uoste tiksliau reikia važiuoti, nes jau laiko nebeturime tiek daug, kad galėtume klaidžioti, o ji atsakė: „perkėla“, iš kur Jūs važiuosite, pasakiau, kad iš Kauno, tada, kitame telefono gale įsivyravo tyla gal kokią minutę, „tai nebespėsite jau“, atsakė ji. Ar pagalvojote kaip ir aš, kad operatorė manė, jog į Klaipėdą iš Kauno vyksiu motoroleriu? 🙂

Nuvykus į Klaipėdos uostą, viskas vyko sklandžiai, muitininkų patikrinimas vyko ramiai, suspėjau laiku ir džiaugiuosi, kad viskas taip sėkmingai baigėsi ir keltų bilietai internetu jau nuo pirmų kelionės planavimo minučių pateikė ne tik netikėtumų, bet ir jaudinančių staigmenų. Kelionė keltu LISCO Maxima buvo smagi ir rami.

Tik, ar kas nors galėtų man paaiškinti, kodėl skubūs pavedimai ne darbo metu negalimi ir kas taip sugalvojo? Juk kai kurios kompanijos dirba ir naktimis, o banko paslaugų, manau, reikia bet kokiu paros metu. Kodėl privalėjau laukti ryto, kad padaryti skubų pavedimą? Greičiausiai, kad aš kažko nežinau, o bankai kažko nesako 🙂

Taip pat skaitykite:

Galima padaryti ir nedidelę išvadą:

Kad neturint kreditinės kortelės, keltų bilietus internetu pirkite ankščiau ir nepalikite šio veiksmo paskutinei minutei. Žinoma, jei, dėl tam tikrų priežasčių taip nutiko, paskutinę dieną bilietus geriau pirkti kelionių agentūroje ir nepamirškite svarbiausio, į keltų kompanijos kasas, bilietų reikia atvažiuoti daug ankščiau, nei išvyksta keltai.

Ramios jūros ir sausų kelnių!