Konvejerio juostos gamybai

Konvejerio juostos

Manoma, kad didesnė Lietuvos pramonės dalis, savo darbo našumo gerinimui bei tobulinimui jau yra pradėję naudoti konvejerius, kurie yra pagrindinis pagalbininkas.

Konvejeriai, pagalbininkais tapo ne tik pramonininkams, bet ir stambesniems ūkininkams, kurie, paskutiniu metu, be konvejerių pagalbos neapsieitų. Todėl galima teigti, kad konvejeriai – pagrindinis darbo kokybės bei produktyvumo gerintojas. Bet ne viskas taip būna gražu kaip kalbama.

Nereikia pamiršti, kad konvejeriai nėra pigus malonumas, kurį norima turėti tik pasirodymui prieš konkurentą, todėl tie, kurie jau naudoja konvejerius savo ūkyje ar versle jau žino, kad atidus konvejerių techninis prižiūrėjimas – itin svarbus. Ir tai nėra pigus malonumas.

Taigi, tam, kad konvejeriai funkcionuotų pilna jėga, juos privalu prižiūrėti nuolat ir ypač jų sudedamąsias dalis, kurios nepaisant jų ilgaamžiškumo, darbiniu režimu patiria dideles darbines apkrovas. Todėl ypač svarbu tikrinti pagrindines konvejerių sudedamąsias dalis. Viena iš pagrindinių konvejerio sudedamųjų ar papildančių jį dalių yra konvejerio juostos.

Konvejerio juostos yra įvairių rūšių, todėl jos naudojamos plačiai, pradedant nuo maisto pramonės ar smulkių ūkių ir užbaigiant kalnakasyba bei gamtinių išteklių gavybos pramonės šakomis.

Kai kurios konvejerių juostos gali būti naudojamos tik maisto pramonėje, kitos tik tam tikrose srityse, nes juostos turi tam tikras specifikacijas. Kaip pavyzdys, maisto pramonėje niekada nebus naudojamos konvejerio juostos, kurios gali atlaikyti iki 400 laipsnių karštį, tokie sprendimai būtų nesuprantami. Arba, kalnakasybos darbuose, kai išgautiems ir biriems produktams pergabenti būtų naudojamos juostos, kurios tinka tik maisto gamyboje. Todėl, kiekviena konvejerio juosta privalo būti atidžiai techniškai patikrinama, kad jos pažeidimas netaptų gamybos vadovų galvos skausmu.

Taip pat skaitykite:

Reikia sutikti su tuo, kad be transporteriu juostos pagalbos sustotų visas pramonės darbų procesas, todėl verslininkai ar ūkininkai, kurie naudoja konvejerius savo darbų palengvinimui, privalo visada rūpintis papildomomis konvejerių detalėmis ir atidžiai prižiūrėti juostas ar nėra įpjovimų, sudilimų ar įkirtimų.

One thought on “Konvejerio juostos gamybai

  1. Pingback: Transporterio ir konvejerio juostos – neatsiejama pramonės dalis | Straipsniai Jums reikiamomis temomis

Comments are closed.