Konvejerio juostos

Konvejerio juostos

Nuo ko viskas prasidėjo?

O buvo taip. Turėjau aš savo verslą, karjeruose kasdavau smėlį ir parduodavau statybų bendrovėms. Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, mano tėvas, smėlio karjerą privatizavo dar už tometines vagnorkes ir investiciniu čekius.

Karjere kasdavome ekskavatorių pagalba, kuriuos turėjome įsigiję už grašius po kolūkių griuvimo, kai daugelis ūkių pirmininkų, techniką išparduodavo vos už kelis butelius “ugninio vandens”. Sekėsi neblogai, kasdien parduodavome ir iš karjero išveždavome apie 20-30 sunkvežimių KAMAZ markės. Taiar galite pagalvoti, kokie pinigai plaukė į mūsų kišenes ir kokios galimybės mums atsivėrė?

Laikas bėgo, mes turtėjome, o smėlio klodai vis mažėjo, todėl tekdavo mums ieškoti naujų plotų, kol vieną dieną, bekasant, kaip galvojome, paskutinę kamazo mašiną smėlio, aptikome kažką įdomaus. Tai buvo lyg nauja smėlio ploto gysla. Po savaitės tyrinėjimų, atradome visą hektarą teritorijos, kurioje buvo tik smėlis. Mūsų džiūgavimams ir atradimams nebuvo ribų. Tai sužinoję statybinės bendrovės pradėjo siųsti vis daugiau užklausimų ir užsakymų. Jau, kasdien išveždavome ne po 20-30, bet po 50 mašinų su smėliu ir po truputėlį atsirado tam tikri trukdžiai, mūsų ekskavatoriai nebespėjo kasti, o tai buvo labai didelė problema. Nes statybų sektorius kaip tik lipo aukštyn, o mūsų pardavimai sustoja viename lygmenyje.

Ką daryt, ką daryt, sukom galvas ir kol vieną dieną neaptikome mums svarbią informaciją internete. Atradome sau tinkančius konvejerius, kurių pagalba, mūsų pajėgumai būtų išaugę kone penkis kartus, todėl, nieko nelaukę susisiekėme su konvejerius projektuojančia įmone ir užsisakėme vieną konvejerį pabandymui. Žinojome, kad bus reikalingos konvejerio juostos, prie kurių bus pritvirtinti kaušeliai būtent smėlio transportavimui ir iš kasamų plotų perkėlimui į sunkvežimius. To konvejerio ilgis buvo apie 30 metrų, todėl mūsų įmonė užpirko apie 65 metrus juostos. Konvejerio juostos buvo visas ritinys, net keista buvo, kai ją atvežė, net neįsivaizdavome kaip ją reikės sujungti ir t.t. Bet atvažiavę įmonės specialistai labai lengvai ir greitai atliko visus juostos jungimo darbus. Sumontavo ir patį konvejerį, kuris turėjo būti kilnojamas ir, kad kilnojant prie jo kampo prisiderintų ir pati juosta, todėl teko pirkti tokius priedus, kurie vadinami nukreipiamieji velenai, kuriuos dar reikės ir apgumuoti. Kaip aiškino įmonės vadovas, kuris mus konsultavo dėl konvejerio gamybos, velenu apgumavimas nėra sudėtingas procesas, todėl konvejerio kaina mums nebus didelė, jei mes sutiksime pirkti būtent jų paslaugas ir konvejerį. Tų velenų pagalba juostos kampas pakeičiamas taip, kad mūsų smėlis galėjo būti gabenamas ten, kur ir buvo būtina mums.

Taip pat skaitykite:

Kodėl apie tai nepagalvojome, sukome galvas, bet, visada atrasdavau sau pasiteisinimą. Buvau jaunas, o tėtis tik patardavo ką ir kaip daryti, o jo pamokos buvo dar iš tų laikų, kai konvejeriai nebuvo ta priemonė, kuri galėjo tarnauti optimizuojant ne tik pajamų gavimą, bet ir visos įmonės darbus.