Kam reikalingas tas draudimas jei moku įvertinti riziką

Mano nuomone, labai gerai, kad atsirado privalomasis civilinės atsakomybės draudimas Lietuvoje ir tikiu, kad man pritars dauguma vairuotojų.

Ankščiau buvo kaip? Važiuoji automobiliu ir į tave įlekia ar atsitrenkia koks nors girtas velnias, visas girtas ir dar be teisių. Žalos pridaro labai daug, o kaip iš jo atsiimti patirtą žalą, jei jis apart krūvos tuščių butelių nuo alkoholio, savo namuose neturi nieko?  Juk į sprandą davimas nieko neduos, ne višta juk, kuri deda auksinius kiaušinius. Todėl į pagalbą vairuotojams, kurie patenka į panašias situacijas ir dėl trečiųjų asmenų neapgalvotų veiksmų patiria didžiulius nuostolius atėjo seimas. Jis savo sprendimu priėmė nutarimą, kad visi transporto priemonių vairuotojai iki vieno privalo drausti automobilį civilinės atsakomybės draudimu. Kitaip dar vadinamu TPVCA draudimu.

Privalomasis draudimas turi savų pliusų ir savų minusų. Tarkime, toks auto draudimas niekada nebus naudingas tiems, kurie savo automobiliu laksto kaip Shumacheriai ir savęs nesaugodami nesaugo ir kitų. Auto draudimas su civiline atsakomybe atlygina žalą tik nukentėjusiems, o auto įvykį padariusiems, žalą palieka tvarkytis jiems patiems. Tai nėra gera padėtis, jei į kokią geldą kelių gaidelis sudaužo savo prabangų automobilį. Žinoma, tokiems atvejams, prabangių automobilių savininkai savo automobilį skatinami draustis ir kitu, papildomu draudimu.

Apsidraudusieji TPVCA draudimu siūlomi ir papildomai draudimų paketai, jei savininkų automobilių kainos viršija bent 10 tūkstančių litų. Tokie papildomi draudimo paketai vadinami KASKO draudimu ir atlygina bet kokią patirtą tokiu draudimu draustos transporto priemonės savininkui patirtą žalą. Juk ne visada automobiliai susiduria, būna ir atvejų kai automobilis tiesiog sugadinamas trečiųjų asmenų, subraižomas aplandomas ar automobilis pateko į gamtos stihiją.

Greičiausiai, kad paskutiniu metu vis dažniau girdite apie gamtos keliamas stichijas Lietuvoje, kurios siautėja kaip savo namuose kartais naikindamos ar žalodamos savo kelyje sutinkamą mūsų turtą. Toks turtas yra automobilis, kuris gali būti nepataisomai sužalotas, jei ant jo užvirs medis, stulpas ar dalis namo konstrukcijos. TPVCA tokių nuostolių neatlygina, todėl galima tik įsivaizduoti, kokius nuostolius patiria vairuotojai, kurie nėra pasirinkę papildomo draudimo savo automobiliui. O tie, kurie yra apsidraudę KASKO draudimu atvirkščiai, jiems visiškai tas pat kas nutiks su jų automobilių ir naktimis, greičiausiai jie miega ženkliai ramiau, nes KASKO draudimas yra pasirengęs padengti bet kokį sužalojimą, įbrėžimą ar įlenkimą draustame automobilyje bet kokioje gyvenimiškoje situacijoje.

Taip pat skaitykite:

Taigi, kaip bebūtų taip, saugiai vairuojate ar ne, Jūsų savisauga ne visada padės išsaugoti automobilį sveiką, todėl papildomos auto draudimo priemonės dar niekam nėra pakenkusios. Todėl drauskite savo automobilius ir važinėkite saugiai tiek savo, tiek kitų eismo dalyvių atžvilgiu.